سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

سیاست‌بازی نتیجه‌ی حل نشن مسائل در عالی‌ترین رده‌ی سازمان است..(پاتریک لنچیونی)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  عنوان مقاله : مشتریان ایرانی در بازارهای اینترنتی

Article Title:
Author:
تعداد صفحات: 11

  خلاصه مقاله

زندگی نسل امروز با اینترنت عجین است: نام نوزاد بهدنیاآمده از اینترنت انتخاب میشود؛ در اولین روزهای حیات، برایش صفحه‌ای اختصاصی در اینترنت ساخته می‌شود؛ رازورمز مراقبت‌‌های بهداشتی و تربیتیاش با مشاوره اینترنت انجام میشود؛ با کمک اینترنت تکالیف دوران تحصیلش را انجام میدهد؛ نشانی محل زندگی دوستش را از اینترنت مییابد و غذای موردعلاقهاش را با راهنمایی اینترنت میپزد. بنابراین دور از انتظار نیست این موجود اینترنتی لوازم موردنیاز خود را نیز در اینترنت جستوجو کرده و خریداری كند.

از آنجا که خرید اینترنتی در ایران پدیدهای است نو، بررسی چگونگی رفتار خریداران ایرانی و ترجیحات آنان برای خرید در بازارهای اینترنتی میتواند کیفیت و کمیت این واقعیت گریزناپذیر را در کشور ارتقا دهد. مقاله حاضر نتایج یک پژوهش میدانی در ایران را که به بررسی عوامل موثر بر خرید اینترنتی پرداخته، در اختیار خوانندگان قرار میدهد. در این پژوهش بهطور همزمان تاثیر ویژگی‌های ظاهری و ویژگی‌های عملیاتی سایتهای اینترنتی بر رفتار خرید مشتریان ایرانی ارزیابی شده است.

در این پژوهش افرادی که از دو فروشگاه الکترونیک کتاب بخوان‌داتکام و شرکت رجا بهصورت اینترنتی خرید کردهاند، بهعنوان جامعه آماری پژوهش در نظر گرفته شدهاند. نمونه آماری شامل 230 نفر از مشتریانی است كه طی بهار و تابستان سال 1385، از فروشگاههای الكترونیك فوق خرید كرده‌ و به پرسشهای پژوهش که به دو صورت پرسشنامه اینترنتی و پستی توزیع شد، پاسخ دادهاند. نتایج حاكی از آن است كه مهمترین عامل در خرید اینترنتی مشتریان نگرش مثبت آنان به خرید الکترونیک است و بعد از آن ویژگی‌های عملیاتی و ویژگی‌های ظاهری فروشگاه الكترونیك و بالاخره حصول اطمینان از امنیت فرایند خرید الکترونیک هم در امر خرید مشتریان نقش دارد. در پایان پیشنهادهایی جهت بهبود فرایند فروش الکترونیک برای دارندگان فروشگاههای اینترنتی و سایر دستاندرکاران تجارت الکترونیک در ایران ارائه شده است.


تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network