سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

هنگامی‌که از ماندلا در مورد فلسفه رهبری‌اش پرسش شد، با لبخندی پاسخ داد: "به آدم‌شدن من کمک کرد.".(روزابت کانتر)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  انتشار دومین نوبت چاپ كتاب «باشتاب به پیش»

دومین نوبت چاپ كتاب «با شتاب به پیش» توسط نشر فرا منتشر شد...
اگر برای اداره سازمانها به شیوه عمل جدیدی روی نیاوریم،برای کسب و کارها، دولت ها، اقتصادها، جوامع و در نهایت برای میلیاردها مردم ساکن روی زمین، پیامدهای ناگواری در پیش خواهد بود.


مقدمه ناشر :


آنچه که شما را به اینجا رسانده است، شما را به آنجا نخواهد رساند.


تحولات در جهانی که در آن زندگی می­ کنیم چنان شتاب گرفته است که گویی مختصات وجودی سازمان­ ها را دگرگون ساخته و زمان را به عنوان بُعدی جدید و بسیار موثر به این مختصات افزوده است. از این روست که در این مختصات جدید، برنامه­ ها، ساختارها و راهکارهایی که تا به حال برای رسیدن به پیروزی چراغ راهمان بودند و عصای دستمان، اکنون به بیراهه می­برند و وبال گردنمان شده­ اند. سازوکارهای دیروز پاسخگوی نیازهای سازمان­ هایی بود که در جهانی کندتر، کم‌تر رقابتی، و قابل­ پیش ­بینی ­تر فعالیت می ­کردند. اکنون به گفته ضرب­المثل پارسی «آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت!». اگرچه که شدت این دگرگونی­ ها در صنایع مختلف متفاوت است و گریبانگیری آن دیر و زود دارد، ولی به هرحال «این سبو گر نشکند امروز، فردا بشکند!».

جان کاتر صاحب‌نظر بزرگ در مدیریت و رهبری در این کتاب به ضرورت بازنگری و بازاندیشی در آموزه ­های قرن بیستمی می­ پردازد و می­ نویسد:

«اکنون دنیا با چنان سرعتي در حال تغییر است که سیستم‌ها، ساختارها و فرهنگ‌های سازماني بنا شده در طی قرن گذشته قادر به همگامي با اين تغييرات نیستند.»

وی با گوشزد به اینکه «قرن بیست­ و­یکم همه ما را مجبور میکند سازمان‌های کاملا جدیدی را طراحي کنيم»، مفهومی نوین با عنوان «سیستم‌عامل دوگانه»  معرفی می­کند که سازمان­ ها را قادر می سازد تا در کنار عملیات روزمره خود به ابتکارات و نوآوری­ هایی که لازمه بقای سازمان­ های امروزی است بپردازند. کاتر در این کتاب ساختاری ترکیبی را ارایه می­دهد که ترکیب شده است از ساختار سلسله مراتبی برای مدیریت کارای عملیات روزانه و ساختار شبکه ­ای که رهبریِ بهره ­برداری از فرصتهای جدید، پرهیز از تهدیدهای جدی، تدوین و اجرای استراتژیهای جدید و تغییرات  و نوآوری‌های لازم را میسر می­سازد.

نویسنده استفاده از سیستم ­عامل دوگانه را برای دنیای پرشتاب امروزی ایده‌آل می­داند؛ سیستمی که چابکی و سرعت را در کنار قابلیت اطمینان و کارایی برای سازمان فراهم می­آورد. کاتر راهکارهایی کاربردی نیز برای جلوگیری از تنش­ها بین شبکه چابک، سریع و فرصت‌جو؛ و سلسله‌مراتب مطمئن، کارآمد و ثبات­آفرین ارایه می­دهد که همزیستی این دو ساختار مکمل را در سازمان­ها ممکن می­سازد. وی همچنین رویکردی نوین در مدیریت استراتژیک سازمان‌های پرشتاب امروزی را مطرح می­کند.   

سازمان فرهنگی فرا خواندن این کتاب بسیار ارزشمند را به تمامی مدیران و رهبرانی که خواهان سازمان ­­هایی پیشرو و نوآور هستند پیشنهاد می­کند. به آنانی که خواهان بهره­برداری از فرصت‌هایی هستند که این روزها به­ سرعت می­ آیند و می‌روند، و خردمندانی که در پی آنند که چالش‌های استراتژیک را سریع، چالاک و خلاقانه رهبری کنند.

 

دکتر فریبا لطیفی

مدیرعامل

 

 

 فرازهایی از کتاب:


- کتاب «باشتاب به­ پیش» برای رهبرانی نوشته شده است که خواستار رویارویی با دگرگوني‌هاي شگرف محیط کسب‌وکار امروز هستند و ضرورت انجام تغییرات بنيادين را درک می‌کنند.

- این کتاب به این موضوع می‌پردازد که برای بهره‌برداری از فرصت‌هایی که این روزها به­ سرعت می­ آیند و می‌روند، چگونه چالش‌های استراتژیک را سریع، چالاك و خلاقانه مدیریت کنیم.

- بسیار دشوار است که باور کنیم الگوي یک سازمان قرن بیستمي بتواند دنیایی را که به ­سرعت و به­ طور غیرقابل پیش‌بینی در حال تغییر است، با موفقیت اداره کند.

- همه نظرسنجی‌های انجام‌شده از مدیران اجرایی در طی دهه گذشته نشان مي‌دهند که مدیران امروز بیش از هر زمان دیگری در حال آغاز ابتکارات استراتژیک‌ هستند.

- استراتژی، دیگر در یک چرخه یک‌ساله عمل نخواهد کرد؛ زیرا فرصت‌ها و مخاطرات برمبنای چرخه سالانه عمل نمی‌کنند.

- در بازی استراتژی باید چشم‌ها، گوش­ ها و قلب‌های بیش‌تری مشارکت کنند نه فقط تعداد محدودی از مدیران ارشد. و این کاری است که سیستم‌عامل دوگانه می‌تواند از پس انجام آن برآید.

  -سیستم‌عامل دوگانه، ساختاری ترکیبی از ساختار سلسله­ مراتبی و ساختار شبکه ­ای است. این ساختار  برای کنار آمدن با دنیای فرارقابتی، به اقدامات شتاب می‌بخشد.

- دنیای در حال تغییراتِ فزاینده، به­ طور بالقوه پیامدهای منفی جدی به دنبال دارد؛ اما مزایای عظیمی نیز به­ همراه خواهد داشت

 

شناسنامه کتاب:

تعداد صفحات: 199
چاپ دوم: زمستان 1394
شابک: 3-26-6092-600-978
قطع: رقعی
جلد:
شوميز

نویسنده: جان کاتر
مترجم: احمد عیسی خانی
حامی فرهنگی: بانک صنعت و معدن
قیمت: 20000تومان

تلفن سفارشات 88880700 الي 88880702

مرجع: سایت سازمان مدیریت فرا
آخرین اخبار فرا
- انتشار كتاب « برون‌سپاری »
- انتشار كتاب « نود روز نخست »
- انتشار كتاب «تا بی‌کران توانمندی‌‌ها »
- انتشار كتاب «چهار فرمول جادویی فروش»
- انتشار كتاب «کشتی را هدایت کن»


تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network