سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش سايت مديريت فرا، مشاوره آموزش

ماشین مدیریت امروزی، انسان بدقلق، خودرای و ولنگار را به اطاعت از قواعد و استانداردها مقید ساخته، اما در قبال انجام این کار، ابتکار و نوآوری وی را تا حد زیادی تلف کرده است..(گری همل)

انتشارات سازمان مديريت فرا
  صفحه اصلي سازمان مديريت فرا
  درباره مديريت فرا و نشر فرا
  كانون نشر و مديريت فرا
  اخبار نشر و مديريت فرا
  ارتباط با سازمان مديريت و نشر فرا
  شرايط و مقررات سايت / انتقادات و پيشنهادات
  فرم عضويت در سايت فرا
  فرم اشتراك آنلاين ماهنامه گزيده مديريت
  درگاه پرداخت اينترنتي آنلاين سازمان فرا
  خلاصه كتابهاي انتشارات مديريت فرا
  روزنامه های امروز

جستجو در سايت فرا :
چنانچه در عبارت مورد جستجو حرف ی وجود دارد از ی فارسی و ِي عربی استفاده نمایید.
جستجوي پيشرفته:


پذيرش اعضا

شناسه

 
 

رمز عبور

 
 
ذخيره شود
 

 
 

  معرفی، نقد و بررسی کتاب «برنامه ای یک ساله برای شادزیستن»

کتاب «برنامه ای یک ساله برای شادزیستن» اشتیاق برانگیز که به خواننده شادی می بخشد. کتاب سرگذشت بانویی را گزارش کرده، که برای شادزیستن تلاش تحسین برانگیز و آموزنده ای کرده است. به گزارش نویسنده، رابین زن ناشادی نیست. او زنی تحصیل کرده است که با شوهر و دو دخترش در نیویورک زندگی می کند.
 
معرفی، نقد و بررسی کتاب «برنامه ای یک ساله برای شادزیستن»

گروه اقتصاد و فرهنگ: روزنامه جهان اقتصاد قصد دارد از این پس هرچند وقت یک‌بار یک کتاب برگزیده و تازه منتشر شده در موضوع‌های اقتصادی و یا مدیریتی را با همکاری ناشران فعال در این عرصه، نویسندگان کتاب‌های اشاره شده و منتقدان و متخصصان دانش‌های مدیریت و اقتصاد و سایر رشته‌های مرتبط با موضوع کتاب‌های مورد نقد و بررسی قرار دهد.

این بررسی‌ها با مشارکت پدیدآورنده کتاب، کارشناسانی که از سوی ناشر بررسی کتاب برای انتشار را بر عهده داشته‌اند و صاحبنظران دانشگاهی مرتبط با موضوع کتاب انجام می‌شود و همکاران ما در رزونامه جهان اقتصاد همه تلاش خود را به کار خواهیم بست تا این بررسی‌ها اولا به صورت حضوری و در قالب میزگرد برگزار شود و در همین حال تلاش خواهیم کرد تا دست کم در هر هفته یک کتاب را با این شیوه به خوانندگان ارجمند معرفی کنیم.

از شما خوانندگان ارجمند نیز انتظار داریم تا دیدگاه‌ها و نظرات خود را در باره این بررسی‌ها به ما منتقل کنید، اگر کتابی را برای معرفی و نقد مناسب می‌دانید به ما اطلاع دهید، و همین‌طور اگر برای مشارکت در جلسات نقد و بررسی آمادگی دارید، آمادگی خود را به ما اعلام کنید تا در برنامه‌های بعدی و به فراخور موضوع کتاب‌های مورد بررسی از شما دعوت به عمل آوریم.

از ناشران محترمی هم که در عرصه ای یاد شده فعال هستند نز دعوت می‌کنیم از این فرصت بهره‌گیری کرده و انتشار کتاب‌های تازه خود را به روزنامه جهان اقتصاد اعلام کنند تا در خلال این برنامه به خوانندگان روزنامه معرفی شده و مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.

در این فرصت از سازمان فرهنگی فرا و انتشارات فرا که در این گام نخست با ما همراهی کرده‌اند قدردانی و تشکر می‌کنیم.

کتاب «برنامه ای یک ساله برای شادزیستن» اشتیاق برانگیز که به خواننده شادی می بخشد. کتاب سرگذشت بانویی را گزارش کرده، که برای شادزیستن تلاش تحسین برانگیز و آموزنده ای کرده است. به گزارش نویسنده، رابین زن ناشادی نیست. او زنی تحصیل کرده است که با شوهر و دو دخترش در نیویورک زندگی می کند. خانواده اش را دوست دارد و به کار نویسندگی مشغول است. با این وجود، در پی یافتن راهی است که بتواند شادتر زندگی کند.خلاصه پیام نویسنده این است که رابین یک سال از عمر خود را صرف یافتن اهدافی ملموس و قابل اندازه گیری برای رهنمود بخشی به زندگی خود کرده است.

از نکات قابل تامل درباره این کتاب، حمایت مالی شرکت انرژی کویر پایا از چاپ آن است که امیدواریم شاهد روز افزون این اتفاق در کشور باشیم.
طرح رابین به دوازده بخش تقسیم می شود. هر بخش از این نوشته یکی از ماه های سال را در برمی گیرد. این تقسیم بندی به نویسنده فرصتی را اعطا کرده تا هر بخش حاوی گام های عینی باشد. برای مثال گزارش کتاب از زندگی فروردین ماه او شامل چهار گام زود خوابیدن، بهبود تمرین های ورزشی، منظم بودن، و انجام کارها با انرژی بیش تر است.

گزارش زندگی رابین برای ماه آخرسال (اسفند) نشان از آن دارد که شادی مورد نظر بازیگر کتاب درتمامی بخش های زندگی اش رسوخ کرده است. پایان کلام این که نویسنده نشان می دهد که چگونه قهرمان کتاب در قالب یک پروژه یک ساله با روشی منظم و مشی ای روش مند، راه خود را به سمت و سوی یک وضعیت ذهنی شادتر می گشاید.

در مقدمه کتاب به قلم فریبا لطیفی آمده است: به گفته فردوسی بین شاد بودن و شاد زیستن، و توانایی ذهنی و خردورزی همبستگی مستقیمی وجود دارد. شادی به بالا بردن روحیه مثبت اندیشی در فرد کمک می کند و انسان زنده دل، پرانرژی و با انگیزه است و در مقابل افسردگی توان روحی، جسمی و فکری را می کاهد به طوری که فرد افسرده به انسان دلمرده، بی انگیزه و در نهایت ناتوان از کارهای فکری و جسمی تبدیل می شود و زندگی بی حاصلی در پیش خواهد داشت. چنانچه فردوسی می گوید:

هرآن کس که در بیم و اندوه زیست بر آن  زندگی زار باید گریست

در سازمان ها نیز، پژوهشگرانی که به تازگی رابطه بین شادی و بهره وری را در میان کارکنان سنجیده اند به این نتیجه دست یافته اند که کارکنان شادتر بهره وری بالاتری دارند. و بر این پایه شعار جالبی نیز رایج شده است که :«درست است که پول شادی نمی آورد ولی شادی می تواند پول به همراه بیاورد»...

مرجع: ویژه نامه جهان اقتصاد
آخرین اخبار فرا
- انتشار كتاب « برون‌سپاری »
- انتشار كتاب « نود روز نخست »
- انتشار كتاب «تا بی‌کران توانمندی‌‌ها »
- انتشار كتاب «چهار فرمول جادویی فروش»
- انتشار كتاب «کشتی را هدایت کن»


تمام حقوق مادي و معنوي مطالب اين سايت براي «سازمان مديريت فرا» محفوظ است
Powered By Azadi Network